| Parameter | Value |
|---|---|
| Element Configuration | Single |
| Packaging | Reel |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Forward Surge Current (Ifsm) | 1 A |
| Reverse Current | 30 µA |
| Forward Voltage | 500 mV |
| RoHS | Compliant |
| Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) | 30 V |
Stock: 12
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03648
Ext.Price$0.03648
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03648 | $0.03648 |
| 10 | $0.01824 | $0.18240 |
| 50 | $0.01807 | $0.90350 |
| 100 | $0.01790 | $1.79000 |
| 500 | $0.01773 | $8.86500 |
| 1000 | $0.01756 | $17.56000 |
